Współpracujemy z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Tworzą ją pracownicy naukowo – dydaktyczni uczelni a także uznani praktycy i specjaliści z różnych dziedzin, z instytucji publicznych i firm partnerskich. Wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe, pokazują praktyczny wymiar wiedzy i umiejętności zdobywanych w trakcie kształcenia. Wszystko po to, aby teoria zawsze szła w parze z praktyką. Dzięki współpracy WSIE z instytucjami publicznymi i prywatnymi firmami będziesz miał możliwość odbycia praktyk studenckich w miejscu, które może się stać Twoim przyszłym miejscem pracy.
Współpracujemy z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Tworzą ją pracownicy naukowo - dydaktyczni uczelni a także uznani praktycy i specjaliści z różnych dziedzin, z instytucji publicznych i firm partnerskich. Wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe, pokazują praktyczny wymiar wiedzy i umiejętności zdobywanych w trakcie kształcenia. Wszystko po to, aby teoria zawsze szła w parze z praktyką. Dzięki współpracy WSIE z instytucjami publicznymi i prywatnymi firmami będziesz miał możliwość odbycia praktyk studenckich w miejscu, które może się stać Twoim przyszłym miejscem pracy.
Program studiów został przygotowany we współpracy z firmami i instytucjami gospodarczymi. Dzięki temu przekazujemy wiedzę, rozwijamy umiejętności i kompetencje, przygotowujemy do pracy zawodowej po studiach. Umożliwiamy zdobycie wykształcenia odpowiadającego aktualnym potrzebom rynku pracy w kraju i za granicą.
Trychologia
Studia podyplomowe z trychologii oferowane przez Wyższą Szkołę Integracji Europejskiej w Szczecinie są odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży trychologicznej. Program studiów skierowany jest do osób zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji w zakresie diagnostyki i zastosowania trychologii w pracy i życiu codziennym.
Słuchacze, po ukończeniu tych studiów, otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodny z obowiązującym wzorem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dyplom kompetencji Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej. Zdobytą wiedzę praktyczną można wykorzystać w klinikach, gabinetach trychologicznych, salonach kosmetologicznych i fryzjerskich.
Studia podyplomowe z trychologii na WSIE to nie tylko odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, ale także wyznaczenie nowej jakości w nauczaniu praktycznym. Słuchacze natychmiast mogą przekuć świeżo zdobytą teorię i wiedzę praktyczną na ich komercyjne zastosowania. W dobie internetu i świadomego klienta, który oczekuje najwyższej jakości rozwiązań, ciągłe podnoszenie kompetencji staje się niezbędnym procesem.
Słuchacze będą uczyć się od specjalistów. Kadra dydaktyczna składa się z ekspertów i praktyków związanych z Polskim Stowarzyszeniem Trychologii oraz doświadczonych specjalistów prowadzących gabinety i kliniki. Podczas studiów uczestnicy zdobędą umiejętność diagnozowania problemów związanych z owłosioną skórą głowy i włosami, zapoznają się z metodami leczenia i pielęgnacji oraz otrzymają praktyczne porady dotyczące codziennego funkcjonowania na najwyższym poziomie.
Celem kształcenia jest przygotowanie studentów do wykonywania specjalistycznych zabiegów z wykorzystaniem preparatów i urządzeń dostępnych podczas studiów. Absolwenci będą umiejętnie korzystać z przekazanej wiedzy teoretycznej oraz wykonywać diagnostykę i zabiegi trychologiczno-kosmetyczne w praktyce.
POZNAJCIE NASZĄ KOORDYNATORKĘ
mgr inż. Natalia Lenarczyk – dyplomowany i licencjonowany trycholog i biotechnolog. Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na kierunku biotechnologia oraz Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie na kierunku Trychologia Praktyczna. Szkoleniowiec/instruktor z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu. Wykładowca akademicki, biegły sądowy z zakresu trychologii i członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Właścicielka i założycielka Trycho&Care Natalia Lenarczyk, gabinetu i centrum szkoleniowego trychologiczno-pielęgnacyjnego.
Zagadnienia ujęte w programie zajęć kształtują kompetencje w zakresie:
odróżniania defektów kosmetycznych od chorób wymagających interwencji lekarza
planowania i wykonania zabiegów trychologicznych
właściwego doboru kosmetyków i zabiegów na włosy, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta
pielęgnacja skóry głowy i włosów (krioterapia, botox, nanoplastia)
organizacji pracy gabinetu trychologicznego
warunków bezpiecznej i higienicznej pracy
pracy na żywych modelach i modelkach
Gwarantowane praktyki w klinice trychologicznej w Szczecinie
Czas trwania: dwa semestry
Rozpoczęcie zajęć: październik 2024r.
Liczba godzin: 224 plus 10 szkoleń produktowych
Limit przyjęć: minimum 16 osób maksymalnie 48 osób
Tryb studiów: niestacjonarny
Zajęcia (10 zjazdów) odbywają się w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów w wymiarze określonym w harmonogramie studiów (10 zjazd – egzamin)
Opłata za studia: od 6 500 zł za rok:
Opłata za dwa semestry
Wpisowe 200 zł
e-rekrutacja 2024/2025
Płatność jednorazowa
do 23 września 2024
6 500 zł
Łącznie płatność jednorazowa: 6 500 zł
Płatność w 2 ratach
1 rata do 23 września 2024
3500,00
2 rata do 23 marca 2025
3500,00
Łącznie płatność w 2 ratach: 7 000 zł
Płatność w 4 ratach
1 rata do 23 września 2024
1875,00
2 rata do 14 listopada 2024
1875,00
3 rata do 23 marca 2025
1875,00
4 rata do 14 maja 2025
1875,00
Łącznie płatność w 4 ratach: 7 500 zł
Miejsce zajęć:
Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej
ul. Adama Mickiewicza 47, Szczecin
Słuchacze otrzymują: Dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie trychologii
Wpłaty należy kierować:
Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej ul. Adama Mickiewicza 47 70-385 Szczecin NIP: 852-22-46-282 Rachunek bankowy: 22 1240 1864 1111 0000 2205 8805
Przedmioty na studiach podyplomowych w trychologii:
Anatomia – wiedza na temat struktury anatomicznej włosów, skóry głowy i związanych z nimi struktur anatomicznych.
Dermatologia w trychologii: badanie i leczenie schorzeń skóry głowy, które wpływają na kondycję włosów.
Mikrobiologia w trychologii: biologia mikroorganizmów, takich jak grzyby, bakterie i wirusy, które mogą mieć wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów.
Endokrynologia: badanie i leczenie zaburzeń hormonalnych, które mogą wpływać na stan włosów i skóry głowy.
Diagnostyka funkcjonalna: metody stosowane w trychologii, takie jak badania laboratoryjne i obrazowe, które pomagają identyfikować przyczyny problemów z włosami.
Dietetyka: wiedza na temat wpływu diety na zdrowie skóry głowy i włosów oraz żywieniowych czynników wpływających na ich kondycję.
Farmakologia w trychologii: badanie leków i substancji farmaceutycznych stosowanych w leczeniu problemów z włosami i skórą głowy.
Rośliny zielarskie w trychologii: zastosowanie roślin zielarskich w pielęgnacji włosów i skóry głowy.
BHP w gabinecie.
Wykładowcy:
dr inż. Adrian Audustyniak
dr Mirela Niedzielska
dr Marzena Rypina
dr Magdalena Bihun
mgr inż. Natalia Lenarczyk
Wykładowcy gościnni:
inż. Alicja Gondek
Ewelina Wysoczańska
Dariusz Urtnowski
mgr Michał Kranc
mgr Magdalena Parzyszek
Wszyscy wykładowcy posiadają szeroką wiedzę ogólnoakademicką, teoretyczną oraz praktyczne doświadczenie w dziedzinie trychologii i nauk pokrewnych. Ich kompetencje i zaangażowanie w proces dydaktyczny gwarantują wysoką jakość nauczania oraz dostarczają praktycznej wiedzy potrzebnej w branży trychologicznej.
DSD de luxe: Szkolenie dotyczące produktów i rozwiązań oferowanych przez markę DSD de luxe w zakresie pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Fiosio: Szkolenie poświęcone produktom marki Fiosio, które koncentrują się na innowacyjnych rozwiązaniach dla zdrowia i piękna włosów.
Aromase: Szkolenie związane z liniami produktów Aromase, które opierają się na naturalnych składnikach i mają na celu poprawę kondycji włosów.
Nioxine: Szkolenie dotyczące produktów marki Nioxine, skoncentrowanych na pielęgnacji włosów i skóry głowy w przypadku rzadkości włosów.
Toskani: Szkolenie związane z produktami marki Toskani, obejmującymi zaawansowane rozwiązania w dziedzinie trychologii i pielęgnacji włosów.
Vita Diet: Szkolenie dotyczące produktów Vita Diet, które koncentrują się na związku między dietą a zdrowiem włosów.
Life Line Diag: Szkolenie z zakresu produktów i rozwiązań Life Line Diag, które mają na celu wspomaganie diagnostyki trychologicznej.
Bionigree: Szkolenie poświęcone produktom Bionigree, opartym na zielonej chemii i naturalnych składnikach, stosowanym w pielęgnacji włosów.
Loxus: Szkolenie dotyczące produktów marki Loxus, które oferują innowacyjne rozwiązania w zakresie pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Trichopartner: Szkolenie związane z produktami marki Trichopartner, które mają na celu wsparcie w diagnostyce i leczeniu problemów z włosami.
Podczas tych szkoleń słuchacze zdobywają wiedzę praktyczną związana z wykorzystaniem konkretnych produktów trychologicznych oraz umiejętności ich aplikacji i oceny efektów terapeutycznych.