Poznaj naszą kadrę

dr n. med. Agnieszka Wierzbicka

Wykładowca

Absolwentka II LO w Szczecinie – profil biologiczno-chemiczny, następnie Uniwersytet Szczeciński Wydział Nauk Przyrodniczych (praca magisterska z dziedziny anatomii i antropometrii), Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (uzyskany tytuł naukowy doktora nauk medycznych – badania wykonane na Oddziale Dializoterapii Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie), Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy (diagnostyka laboratoryjna, analityka medyczna), Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie (Dietetyka i Żywienie Człowieka).
Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego pod patronatem MNiSW.
W latach 2003-2009 pracownik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie – chemia i biologia (genetyka) kryminalistyczna, od 2009 roku – Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie na stanowisku asystenta. Członek PTDL. Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych konferencji medycznych. Oficer WP. Wykładowca WSKiPZ (istniejące do 2015) oraz obecnie WSB Szczecin, adiunkt WSIE Szczecin.
Zainteresowania: nauka, medycyna, przyroda, literatura, ekologia, podróże. Miłośniczka zwierząt.
Pani Agnieszka kilkukrotnie prowadziła wykład Inauguracyjny na Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego WSIE m.in. „ Higiena XX wieku”, który zapadł w pamięci niejednemu studentowi. Kolejny wykładowca praktyk z duża dawką uśmiechu. Panią Agnieszkę spotkacie na zajęciach z przedmiotów:
Żywienie człowieka, Toksykologia, Nutrikosmetyki, Genetyka, Higiena, Zapobieganie Zakażeniem, Immunologia. 

dr Katarzyna Jakubowska

Wykładowca

Ukończyła studia stacjonarne magisterskie na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. Następnie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie wieloletniej praktyki zawodowej zdobywała doświadczenie zajmując stanowiska asystenta, adiunkta i starszego wykładowcy. Doświadczenie z zakresu kosmetologii zdobywała pracując jako wykładowca i opiekun Koła Naukowego Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie, prowadząc moduł przedmiotowy: Chemia i receptura kosmetyczna. Czynnie uczestniczyła i współorganizowała naukowe konferencje oraz jest autorem i współautorem prac z zakresu nauk medycznych. Dodatkowo pełniła funkcje promotora i recenzenta prac licencjackich oraz magisterskich na specjalizacjach: kosmetologia ogólna, wizaż, podologia. Związana z Wyższą Szkołą Integracji Europejskiej od momentu powstania kierunku Kosmetologia jako wykładowca.
Przedmiot zainteresowań badawczych: opracowywanie i analizowanie śladowych zawartości substancji w materiale biologicznym. W badaniach naukowych wykorzystuje metodę HPLC jak również inne metody badawcze w tym: spektometrię atomowej absorpcji, chromatografię gazową, fluorymetrię oraz spektrofotometrię.
Zainteresowania: bliskie i dalekie podróże, poznawanie różnych kultur oraz mniej lub bardziej znanych atrakcji turystycznych innych państw, ogrodnictwo, sport, w szczególności narciarstwo alpejskie i biegowe.
Pani Doktor posiada umiejętności organizowania pracy dydaktycznej i różnych form aktywności studentów, rozbudzania ciekawości i rozwijania zainteresowań oraz stymulowania do samorozwoju.

dr Mirela Niedzielska

Wykładowca

Ukończyła studia I stopnia w Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu, następnie Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Wydział Nauk o Zdrowiu: kosmetologia studia II stopnia. W chwili obecnej studia doktoranckie, Wydział Lekarski Klinika Endokrynologii Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2009 roku poprzez prywatna praktykę kosmetologiczna oraz pracę jako wykładowca, instruktor zajęć praktycznych oraz instruktor zajęć specjalizacyjnych wizaż i stylizacja w Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu, Wydział zamiejscowy w Szczecinie. Od początku związana z kierunkiem Kosmetologia w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej obecnie jako koordynator kierunku Kosmetologia. Nagrody i publikacje: Nagroda Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego za zajęcie pierwszego miejsca w sesji plakatowej. Zainteresowania muzyka klasyczna, jazda na rowerze, literatura obca, spędzanie wolnego czasu z rodziną i najbliższymi. Pani Mirela to dobry duch uczelni zawsze optymistyczna i pełna wiary w studenta, każdego zaraża pozytywną energia.

mgr Daria Ślązak

Wykładowca

Ukończyła studia I stopnia na kierunku kosmetologia wraz z specjalizacją podologia w Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Szczecinie. Studia II stopnia kosmetologii Ukończyła na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na wydziale Nauk o Zdrowiu w Szczecinie. Od 2013 prężnie rozwija prywatną praktykę podologiczną pracując w gabinecie z najtrudniejszymi przypadkami podologicznymi. Liczne udziały w sympozjach, kursach i warsztatach sprawiły że, jej specjalność to innowacyjne metody korekty wrastających paznokci. Wraz z Zachodniopomorskim Zespołem Podologiczno Chirurgicznym, którego jest prezesem opracowała autorską metodę plastyki wałów okołopaznokciowych. W dziedzinie kosmetologii zbiera laury za autorskie terapie leczenia trądziku i blizn potrądzikowych. Pani Daria dzieli się swoją wiedzą podologiczną organizując szkolenia z zakresu podologii oraz prowadzi popularnego bloga o nazwie Pani Podolog. Doświadczenie w pracy wykładowcy zdobywała jako instruktor praktycznej nauki zawodu podologa na Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu Wydział zamiejscowy w Szczecinie. Dziś pasję do podologii zaszczepia w studentach Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie. Poza murami uczelni muzyka jest jej pasją oraz bliski kontakt z przyrodą. Hobbystycznie uprawia wędkarstwo. Tworzy biżuterię z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi.

mgr Paulina Karol

Wykładowca

Jej głównymi zainteresowaniami są naturalne metody odmładzania. W 2016 roku rozpoczęła studia w kierunku fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jednak zawsze interesowała się również kosmetologią i szeroko pojętym pięknem. Było to przyczyną podjęcia decyzji o równoległym studiowaniu kosmetologii. W międzyczasie jej pasją stała się również fizjoterapia estetyczna i facefitness. Jeszcze podczas studiów podjęła pracę w Szczecinie i w szczególności rozwija się w estetycznej terapii twarzy za pomocą technik manualnych. Głównie prowadzi i edukuje pacjentów w zakresie naturalnych metod odmładzania. Od 2021 rozpoczęła pracę jako wykładowca w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie na kierunku kosmetologia. Uczestniczy w licznych szkoleniach/ warsztatach i webinarach z zakresu naturalnych metod odmładzania oraz tematyki pokrewnej, która jest niezbędna do pracy (głównie facemodeling, terapia stawów skroniowo- żuchwowych, facefitness, akupunktura kosmetologiczna, neurologopedia, kinesiotaping estetyczny, pielęgnacja i choroby skóry, psychosomatyka, autoimmunologia, anatomia). Panią Paulinę wyróżnia zupełnie inny pogląd na kosmetologię, zmiany zachodzące w obrębie twarzy i procesy starzenia się. Głównie kieruje się holistycznym podejściem do człowieka i szuka ich przyczyn we wszystkich układach organizmu.

mgr Magdalena Krawczyk

Wykładowca

Absolwentka Wyższa Szkoła Zdrowia i Edukacji w Poznaniu, wydział zamiejscowy w Szczecinie, następnie podjęła naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale charakteryzacji, tytuł magistra Kosmetologii zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu im. Karola Marcinkowskiego. Kosmetolog z 15 letnim doświadczaniem, linergistka od 2010 roku. Nauczyciel zawodowy oraz wykładowca od 2010 w szkołach Cosinus i Żak. Praktyka na planie filmowym serial „Na wspólnej” Wykładowca  uczelni wyższych m. in w Wyższej Szkole Zdrowia i Edukacji na wydziale zamiejscowym w Szczecinie oraz od 2019 roku w WSIE, z przerwą na spełnianie się w roli mamy. Od 2014 roku do chwili obecnej trener zawodowy – prowadzenie szkoleń z zakresu kosmetologii,  wizażu oraz przede wszystkim  makijażu permanentnego. Właścicielka centrum szkoleniowo-zabiegowego Esthetic Group. Moja praca to moja wielka radość ale największe na świecie szczęście to Rodzina- mama małego Piotrusia i jeszcze mniejszego Tomka, żona, uwielbiam spędzać czas z Rodziną, zwłaszcza wycieczki małe i te większe, dobra książka czytana po 1 kartce w pralni, a kiedy Dzieci zostają z Dziadkami – trochę rockandrollowego życia – koncerty  na które jeżdżę z mężem od kiedy pamiętam. 

Kadra