Dlaczego WSIE?

Stawiamy na praktykę

Współpracujemy z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Tworzą ją pracownicy naukowo - dydaktyczni uczelni a także uznani praktycy i specjaliści z różnych dziedzin, z instytucji publicznych i firm partnerskich. Wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe, pokazują praktyczny wymiar wiedzy i umiejętności zdobywanych w trakcie kształcenia. Wszystko po to, aby teoria zawsze szła w parze z praktyką. Dzięki współpracy WSIE z instytucjami publicznymi i prywatnymi firmami będziesz miał możliwość odbycia praktyk studenckich w miejscu, które może się stać Twoim przyszłym miejscem pracy.

Porozmawiajmy
+48 508 015 416

Zapisz się już dzisiaj!

Z nami czeka Cię świetlana przyszłość

Nowoczesny program kształcenia

Program studiów został przygotowany we współpracy z firmami i instytucjami gospodarczymi. Dzięki temu przekazujemy wiedzę, rozwijamy umiejętności i kompetencje, przygotowujemy do pracy zawodowej po studiach. Umożliwiamy zdobycie wykształcenia odpowiadającego aktualnym potrzebom rynku pracy w kraju i za granicą.

Podologia

Studia podyplomowe o specjalności podologia to program edukacyjny skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu profesjonalnej opieki nad stopami. Słuchacze uczestniczą w dwusemestralnych studiach podyplomowych, które zapewniają im kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu podologa.

Czas trwania tych studiów podyplomowych wynosi dwa semestry, co pozwala na zdobycie specjalistycznej wiedzy w stosunkowo krótkim czasie. Program studiów obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne, umożliwiając studentom rozwinięcie umiejętności niezbędnych do skutecznego wykonywania zawodu podologa.

W trakcie studiów podyplomowych specjalizujących się w podologii słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu anatomii stopy, biomechaniki, chorób i schorzeń stóp, technik pielęgnacyjnych oraz oceny i diagnozy stanu stóp. Poznają również zasady profilaktyki i rehabilitacji stóp oraz techniki terapeutyczne stosowane w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości stopowych.

Podczas zajęć praktycznych słuchacze mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie pielęgnacji stóp, wykonywania masaży, aplikacji odpowiednich preparatów oraz stosowania specjalistycznego sprzętu i narzędzi podologicznych. Praktyki odbywane pod nadzorem doświadczonych specjalistów umożliwiają studentom zdobycie niezbędnego doświadczenia w pracy z pacjentami.

Po ukończeniu tych studiów podyplomowych absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie podologii, ale również w dziedzinach związanych z higieną oraz bezpieczeństwem pracy. Zdobyte kwalifikacje pozwalają im na podjęcie pracy w gabinetach podologicznych, klinikach, przychodniach, salonach kosmetycznych oraz prowadzenie własnej praktyki jako podolog.

Studia podyplomowe specjalizujące się w podologii są doskonałą opcją dla osób zainteresowanych zawodem podologa, którym zależy na zdobyciu solidnej wiedzy i umiejętności w krótkim czasie. Ten intensywny program edukacyjny przygotowuje ich do profesjonalnej i odpowiedzialnej pracy w obszarze opieki nad stopami.

 

POZNAJCIE NASZĄ KOORDYNATORKĘ


mgr Daria Ślązak – Ukończyła studia I stopnia na kierunku kosmetologia wraz z specjalizacją podologia w Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Szczecinie. Studia II stopnia kosmetologii Ukończyła na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na wydziale Nauk o Zdrowiu w Szczecinie. Od 2013 prężnie rozwija prywatną praktykę podologiczną pracując w gabinecie z najtrudniejszymi przypadkami podologicznymi. Liczne udziały w sympozjach, kursach i warsztatach sprawiły że, jej specjalność to innowacyjne metody korekty wrastających paznokci. Wraz z Zachodniopomorskim Zespołem Podologiczno Chirurgicznym, którego jest prezesem opracowała autorską metodę plastyki wałów okołopaznokciowych. W dziedzinie kosmetologii zbiera laury za autorskie terapie leczenia trądziku i blizn potrądzikowych. Pani Daria dzieli się swoją wiedzą podologiczną organizując szkolenia z zakresu podologii oraz prowadzi popularnego bloga o nazwie Pani Podolog. Doświadczenie w pracy wykładowcy zdobywała jako instruktor praktycznej nauki zawodu podologa na Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu Wydział zamiejscowy w Szczecinie. Dziś pasję do podologii zaszczepia w studentach Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie. Poza murami uczelni muzyka jest jej pasją oraz bliski kontakt z przyrodą. Hobbystycznie uprawia wędkarstwo. Tworzy biżuterię z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi.


 

 

Czas trwania: dwa semestry

Rozpoczęcie zajęć: październik 2023r.

Liczba godzin: 224 plus 10 szkoleń produktowych

Limit przyjęć: minimum 16 osób maksymalnie 48 osób

Tryb studiów: niestacjonarny

Zajęcia (10 zjazdów) odbywają się w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów w wymiarze określonym w harmonogramie studiów (10 zjazd – egzamin)


Opłata za studia: od 5 500 zł za rok:

Opłata za dwa semestry

Wpisowe 200 zł

e-rekrutacja 2023/2024

 
Płatność jednorazowa do 23 września 2023 5 500 zł
Łącznie płatność jednorazowa: 5 500 zł
 
Płatność w 2 ratach 1 rata do 23 września 2023 3 000,00
  2 rata do 23 marca 2023 3 000,00
Łącznie płatność w 2 ratach: 6 000 zł
 
Płatność w 4 ratach 1 rata do 23 września 2023 1 625,00
  2 rata do 14 listopada 2023 1 625,00
  3 rata do 23 marca 2023 1 625,00
  4 rata do 14 maja 2023 1 625,00
Łącznie płatność w 4 ratach: 6 500 zł

Miejsce zajęć:

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej

ul. Adama Mickiewicza 47, Szczecin
Słuchacze otrzymują: Dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie podologii.

Wpłaty należy kierować:

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej
ul. Adama Mickiewicza 47
70-385 Szczecin
NIP: 852-22-46-282
Rachunek bankowy: 22 1240 1864 1111 0000 2205 8805


Przedmioty na studiach podyplomowych:

 1. Higiena i zapobieganie zakażeniom w gabinecie podologicznym.
 2. Zarys diagnostyki laboratoryjnej.
 3. Fizjoterapia kończyny dolnej w gabinecie podologicznym.
 4. Podologia lecznicza.
 5. Podologia pielęgnacyjna.
 6. Ziołolecznictwo w Podologii.
 7. Anatomia i fizjologia kończyny dolne.
 8. Mikrobiologia (szczeg. Mykologia).
 9. Biologia ran.
 10. Masaż i wybrane zabiegi kończyny dolnej.

Wykładowcy:

 • dr Magdalena Bihun
 • mgr Daria Ślązak
 • mgr Paulina Karol
 • dr Kinga Michnik
 • dr Maciej Mularczyk
 • dr Agnieszka Wierzbicka