Zarządzanie to kierunek dla osób, które posiadają zdolności przywódcze i organizacyjne, potrafią strategicznie myśleć i nie boją się podejmować ryzyka. A w przyszłości chcą zarządzać lub samodzielnie prowadzić firmę.
Psychologia zarządzania
Za parę lat widzisz się na stanowisku menadżera zarządzającego zespołem? Jeśli tak, to powinna zainteresować Cię specjalność psychologia zarządzania. Dlaczego? Każdy absolwent kierunków ekonomicznych powie Ci, że dobry menadżer musi być przede wszystkim dobrym psychologiem. W trakcie studiów będziesz realizować przedmioty, które na pewno Ci w tym pomogą. W siatce znajdują się zajęcia z kultury organizacji, psychologii rynku, psychologii decyzji kadrowych, psychologii rozwoju zawodowego oraz sztuki rozwiązywania konfliktów i negocjacji. Dzięki takiemu wykształceniu, będziesz przygotowany nie tylko do menedżerowania, ale także do pracy na stanowiskach takich jak negocjator, doradca zawodowy, specjalista ds. personalnych i specjalista ds. rekrutacji.
Marketing i nowe media
Nowość na kierunku zarządzanie. Wszystko dzięki rozwojowi Internetu. Czego dowiesz się na wykładach i ćwiczeniach? Przede wszystkim zgłębiasz tajniki przygotowania i prowadzenia kampanii marketingowych, wykorzystujących kanały online, np. Google Adwords. Poznasz też najwyższe fakty na temat Google Analytics, pozycjonowania i generowania ruchu na stronach, zarządzanie marką, e-biznesu, komunikacji marketingowej oraz social media i bloggingu. Ta wiedza pozwoli Ci na znalezienie zatrudnienia jako specjalista ds.. public relations, konsultant mediowy, menadżer sprzedaży i konsultant ds. e-biznesu.
Logistyka i spedycja
Adresowana jest do osób zainteresowanych zdobyciem nowoczesnego i poszukiwanego na rynku pracy zawodu – logistyka oraz do pracowników firm, którzy posiadają już doświadczenie w tym zakresie i chcą je pogłębić, jak również do osób o niewielkim doświadczeniu zawodowym. Celem specjalności jest poszerzenie kompetencji menedżerskich w zakresie zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie. Studenci w trakcie zajęć zapoznają się z zarządzaniem logistyką w biznesowych i niebiznesowych obszarach działalności.
Perspektywy zatrudnienia, czyli gdzie możesz pracować po studiach Zarządzanie:
- jako menedżer wysokiego szczebla rozumiejący złożoności strategicznych wyborów firmy
- we własnej firmie, realizując ciekawe, ambitne pomysły w każdej branży i zakresie.
- w agencji reklamowej, firmie public relations, w działach marketingu
- w działach sprzedaży firm państwowych i prywatnych
- w departamentach planowania i rozwoju strategicznego
- w kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi krajowych i międzynarodowych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w administracji publicznej
- w firmach logistycznych i w działach logistyki
- w firmach konsultingowych i HR zajmujących się doborem i szkoleniem pracowników oraz konstruowaniem nowoczesnych systemów zarządzania ludźmi
- w polskich i zagranicznych podmiotach gospodarczych na stanowisku asystenta, menedżera jakości, audytora systemów jakości, pełnomocnika kierownictwa ds. wdrażania i utrzymywania systemu zarządzania jakością (wymagane zdanie egzaminu przed komisją Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji).