Dziekanat Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej

Małgorzata Dębska 

Specjalista ds. studenckich

Dziekanat to serce uczelni. Jest przestrzenią, w której można uzyskać praktyczne rozwiązania a żadne zadane tam pytanie – choćby najbardziej zawiłe – nie pozostaje bez odpowiedzi. Zaufaj nam, pomożemy Ci w obszarze planów zajęć, stypendiów, zaświadczeń, składania odpowiednich podań , konsultacji czy praktyk. Jest to także wspólna płaszczyzna wymiany informacji i współpracy ze studentami, wykładowcami, administracją uczelni. Z dziekanatem można kontaktować się zarówno mailowo jak i telefonicznie.

 Justyna Szawracka

Specjalista ds. studenckich 

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: nieczynny
Wtorek: 10.00 – 15.00
Środa: 10.00 – 15.00
Czwartek: 10.00 – 17.00
Piątek: 10.00 – 15.00
Sobota zjazdowa: 8.00 – 13.00

Poza wskazanymi godzinami kontakt mailowy

Dzień kobiet

Życia pełnego słodyczy,Bez smutku oraz goryczy,W Dzień Kobiet życzą Rektor, Kanclerz oraz męska załoga WSIE.

Czytaj więcej...[]

Dzień kobiet

Pomoc Ukrainie

Szanowni Studenci.   Uczelnia włącza się w działania na rzecz uchodźców oraz osób objętych działaniami wojennymi na Ukrainie. Zbiórkę rozpoczynany we wtorek i liczymy mocno na

 Czytaj więcej...[]

Pomoc Ukrainie

Dziekanat nieczynny

W dniach 10 i 11 lutego Dziekanat będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Pakiet ECTS

Istota systemu ECTS


Pojawiające się możliwości studiowania na różnych uczelniach europejskich wymusiły dostosowanie systemów kształcenia i wzajemnego uznawania okresów studiów odbywanych przez polskich studentów za granicą, jak również studentów zagranicznych studiujących w Polsce. Uznawalność studiów odbywanych na różnych uczelniach oznacza, że okres studiów odbyty przez studenta poza uczelnią macierzystą zastępuje porównywalny okres studiów na uczelni macierzystej.


Działanie systemu ECTS opiera się na funkcjonowaniu trzech dokumentów określających warunki studiowania na uczelniach, są nimi:

  • Pakiet informacyjny ECTS
  • Porozumienie o planach i programach zajęć
  • Wykaz zaliczeń.

 


Podstawowym warunkiem możliwości zaliczenia semestrów odbywanych na uczelniach obcych jest przypisanie poszczególnym przedmiotom punktów. Połączenie punktacji przedmiotów z ocenami przyznawanymi na danejuczelni łączy w sobie ocenę jakościową i ilościową oraz daje opis pracy studenta w okresie poza jednostką macierzystą.